Facebook Pixel Ολυμπιακός - Τόνι Λάτο: Η Ρεάλ "λύγισε" τη Βαλένθια στα πέναλτι - Έβγαλε φοβερή ασίστ αλλά τραυματίστηκε ο Λάτο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-01-11 23:54:00

Ο μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού τραυματίστηκε και είδε την ομάδα του να αποκλείεται στα πέναλτι από τους Μαδριλένους.

Ολυμπιακός - Τόνι Λάτο: Την πρόκριση για τον τελικό του Σούπερ Καπ Ισπανίας πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης, που νίκησε τη Βαλένθια με 4-3 στα πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια).

Ο μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού, Τόνι Λάτο, έβγαλε μία εξαιρετική ασίστ στο γκολ της Βαλένθια, αλλά στη συνέχεια αποχώρησε από το ματς με τραυματισμό.

Ο Μπενζεμά άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ στο 39' και ο Λίνο ισοφάρισε για τη Βαλένθια στο 46' μετά από ασίστ του Λάτο, ο οποίος τραυματίστηκε και έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 5ο λεπτό της παράτασης.

Στη διαδικασία των πέναλτι, οι Κεμέρτ και Γκαγιά αστόχησαν για τη Βαλένθια και η Ρεάλ επικράτησε με 4-3 και θα μάθει τον αντίπαλό της στον τελικό από τον δεύτερο ημιτελικό μεταξύ Μπαρτσελόνα και Μπέτις (12/1, 21:00).