Facebook Pixel Ρεάλ Μαδρίτης: Νίκη με ανατροπή για Ρεάλ που περιμένει "δώρο" της Μπιλμπάο! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-03-11 17:21:00

Νίκη με ανατροπή για Ρεάλ που περιμένει "δώρο" της Μπιλμπάο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ρεάλ Μαδρίτης χρειάστηκε να κάνει ανατροπή για να κάμψει την αντίσταση της Εσπανιόλ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», της οποίας επιβλήθηκε με 3-1 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής.

Ρεάλ Μαδρίτης: Η «Βασίλισσα» μείωσε σε έξι βαθμούς τη διαφορά από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, που έχει δύσκολη αποστολή αύριο το βράδυ παίζοντας στο «Σαν Μαμές» απέναντι στην πάντοτε υπολογίσιμη κι επικίνδυνη Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Η ομάδα της Βαρκελώνης «πάγωσε» την έδρα της Ρεάλ ανοίγοντας νωρίς το σκορ με τον Χοσέλου, στο 8ο λεπτό. Οι «Μερένχες», ωστόσο, έβγαλαν αντίδραση άμεσα και κατόρθωσαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση πριν το ημίχρονο.

Ο Βινίσιους Τζούνιορ ισοφάρισε στο 23΄ και ο Μιλιτάο, με την ικανότητά του στο εναέριο παιχνίδι σκόραρε με κεφαλιά το γκολ της ανατροπής στο 39΄, για να σφραγίσει τη νίκη της Ρεάλ ο Μάρκο Ασένσιο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Εσπανιόλ, από την πλευρά της, παρέμεινε στους 27 βαθμούς και τη 13η θέση.