Facebook Pixel Ηρακλής vs Απόλλων Λάρισας: Διακοπή λόγω... τραυματισμών
| 2023-03-12 16:36:00

Ματς-παρωδία: Διεκόπη το Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας - Έπεφταν στο χορτάρι οι φιλοξενούμενοι!

Το σκορ της αναμέτρησης ήταν 6-0 από το πρώτο ημίχρονο, με τους παίκτες του Απόλλωνα στη συνέχεια να προσποιούνται τραυματισμούς ο ένας μετά τον άλλον και να προκαλούν την οριστική διακοπή του αγώνα.

Ο αγώνας Ηρακλής - Απόλλων Λάρισας για τη Superleague 2 διεκόπη οριστικά στο 54' λόγω... τραυματισμών, που άφησαν τους φιλοξενούμενους με 6 παίκτες στο γήπεδο.

Το σκορ ήταν 6-0 από το πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Απόλλων Λάρισας αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα και βρίσκεται υπό διάλυση. Η ομάδα της Λάρισας κατέβηκε στην αναμέτρηση με μόλις 13 διαθέσιμους παίκτες, ενώ το τελευταίο διάστημα δεν πραγματοποιεί καν προπονήσεις εξαιτίας οικονομικών προβλημάτων στον σύλλογο.

Ειδικότερα, διαθέσιμοι ήταν οι: Μπακαρός, Οικονομόπουλος, Αυλωνίτης, Κλιγγόπουλος, Καλούσης, Ζαχαράκης, Νούσιος, Διβανές, Κοτσιανούλης, Χαλάτσης, Μπαλογιάννης, Χουμόλι και Ποτόσογλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Απόλλωνα έπεφταν στο χορτάρι προσποιούμενοι τραυματισμούς και στο 54ο λεπτό η ομάδα της Λάρισας έμεινε με μόλις 6 διαθέσιμους, με αποτέλεσμα ο ρέφερι Στρατούλης να διακόψει οριστικά το παιχνίδι.

Για την ιστορία, τα γκολ της ομάδας του Σάκη Τσιώλη πέτυχαν οι Άλεξιτς (13', 34' και 36'), Γιουμπιτάνα (18', 42') και Τόμας (29').

Ο Ηρακλής θα πάρει στα χαρτιά τους βαθμούς της νίκης, ενώ τα αρμόδια όργανα αναμένεται να επιβάλουν ποινές στον Απόλλωνα Λάρισας.