Facebook Pixel Μάνστεστερ Σίτι - Λειψία: "Αγκαλιά" με την πρόκριση η Σίτι - Ο Χάαλαντ με δύο γκολ την στέλνει προημιτελικά (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-03-14 22:48:00

"Αγκαλιά" με την πρόκριση η Σίτι - Ο Χάαλαντ με τρία γκολ την στέλνει προημιτελικά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Νορβηγός επιθετικός είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Πολίτες στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λειψία, μιας και με τρία δικά του γκολ δίνει μεγάλο προβάδισμα νίκης - πρόκρισης στην ομάδα του.

Μάνστεστερ Σίτι - Λειψία: Μεγάλο προβάδισμα νίκης και πρόκρισης για τους Πολίτες, απέναντι στους Ταύρους, μιας και με πρωταγωνιστή τον Έρλινγκ Χάαλαντ προηγούνται με 3-0 και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα είναι πάρα πολύ κοντά να βρεθούν στα ημιτελικά του Champions League.

Η αρχή έγινε στο 22' όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης θα δώσει πέναλτι στους Γαλάζιους μετά από οn-field review για χέρι του Χένριχς μετά από κεφαλιά του Ρόδρι, με τον Χάαλαντ να κάνει το 1-0, ενώ δύο λεπτά μετά ο Νορβηγός θα βρει και πάλι δίχτυα, όταν μετά από σουτ του Ντε Μπρόινε που θα σταματήσει στο δοκάρι της γερμανικής ομάδας, εκείνος με κεφαλιά από κοντά θα κάνει το 2-0, ενώ στο 45+2' ο ίδιος μετά από εκτέλεση κόρνερ και πρώτη κεφαλιά του Ντίας, που σταμάτησε στο δοκάρι, η μπάλα θα χτυπήσει στο πόδι του και θα γίνει το 3-0.