Facebook Pixel Σπόρτινγκ Λισαβόνας vs Άρσεναλ: Πρόκριση-Θρίλερ στο Europa League
| 2023-03-17 00:54:00

Γλέντι Σπόρτινγκ στην Άρσεναλ - Πρώτα γκολάρα από το κέντρο, μετά πρόκριση-θρίλερ στα πέναλτι! (Vid)

Επική πρόκριση στους 8 του Europa League πανηγύρισαν οι Πορτογάλοι, που έστειλαν την Άρσεναλ... σπίτι επικρατώντας με 5-3 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια και παράταση)!

Europa League: Στο Λονδίνο διεξήχθη το «θρίλερ» της φάσης των «16», υπο το βλέμμα της Celebrity Κιμ Καρντάσιαν!

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας πήρε την πρόκριση στα πέναλτι (5-3) επί της Άρσεναλ, μετά από 120΄ λεπτά ισοπαλίας (1-1). Το ματς «σημάδεψε» το απίστευτο γκολ του Πέδρο Γκονσάλβες από το κέντρο του γηπέδου, ενώ η Άρσεναλ είχε δοκάρι στο 97΄ με τον Τροσάρ και έχασε μεγάλες ευκαιρίες προς το τέλος της παράτασης, με τον τερματοφύλακα των Πορτογάλων Αντάν, να πραγματοποιεί φανταστικές αποκρούσεις, όπως άλλωστε έκανε και στο κρίσιμο τελευταίο πέναλτι των «κανονιέρηδων», με εκτελεστή τον Μαρτινέλι.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων ρεβάνς της φάσης των «16» του Europa League:

Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Σεβίλη (Ισπανία)          1-0