Facebook Pixel Διούδης: Απέκρουσε δύο φορές το ίδιο πέναλτι! (vid)
| 2023-03-19 10:45:00

Σωκράταρος! Ο Διούδης έβγαλε δύο φορές το ίδιο πέναλτι - Βγάζει μάτια στην Πολωνία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Σωκράτης Διούδης για ακόμη μια φορά έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης με τη φανέλα της Ζαγκλέμπιε αποκρούοντας το ίδιο πέναλτι δύο φορές στην αναμέτρηση κόντρα στην Γιαγκελόνια.

Η Ζαγκλέμπιε με τον Σωκράτη Διούδη κάτω από τα γκολπόστ έχει γνωρίσει μόλις μια ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια και αυτή στις καθυστερήσεις από την Πόγκον.

Μάλιστα, στην τελευταία αναμέτρηση απέναντι στη Γιαγκελόνια, η Ζαγκλέμπιε αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, με τον πρώην τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να κάνει ότι περνά από το χέρι του για να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Διούδης στο 54΄ απέκρουσε πέναλτι του Ισπανού Χεσούς Ιμάθ, ωστόσο ο ρέφερι της αναμέτρησης Μπάρτος Φρανκόφσκι έδειξε επανάληψη. Ο 30χρονος γκολκίπερ απέκρουσε εκ νέου, όμως η άμυνα της Ζαγκλέμπιε πιάστηκε στον ύπνο με συνέπεια ο Μαρκ Γκουάλ να σκοράρει στην επαναφορά.