Facebook Pixel Ολυμπιακός: Σκόραρε ο Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ στην ήττα της Νότιας Κορέας από την Ουρουγουάη (VID)
| 2023-03-28 17:42:00

Σκόραρε ο Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ στην ήττα της Νότιας Κορέας από την Ουρουγουάη (ΒΙΝΤΕΟ)

Τον δρόμο προς τα δίχτυα στη φιλική ήττα της Νότιας Κορέας από την Ουρουγουάη (1-2) βρήκε ο μέσος του Ολυμπιακού, Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ.

Η Ουρουγουάη επικράτησε 2-1 της Νότιας Κορέας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Τρίτης (28/03) στη Σεούλ.

Παρά την ήττα της ομάδας του Γιούργκεν Κλίσμαν, εκείνος που έλαμψε με την παρουσία του ήταν ο μέσος του Ολυμπιακού, Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ!

Ο 26χρονος άσος των «ερυθρόλευκων», όχι μόνο αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο, αλλά, ήταν και εκείνος που πέτυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 με όμορφο πλασέ από το σημείο του πέναλτι.

Για την ιστορία, τα γκολ των Ουρουγουανών σημείωσαν οι Κόατες και Βετσίνο στο 10ο και 64ο λεπτό.