Facebook Pixel Sportdog.gr | "Kανονάκι" Καρπετόπουλου λίγες ώρες πριν από το ΠΑΟΚ-ΆΕΚ!
| 2023-04-01 14:44:00

"Kανονάκι" Καρπετόπουλου λίγες ώρες πριν από το ΠΑΟΚ-ΆΕΚ!

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε την ΑΕΚ στον πρωτάθλημα στο ματς της Τούμπας με 2-0, όχι πάντως τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε νωρίς με το γκολ του Νάρεϊ (μετά την αξέχαστη εκείνη πάσα του Κωνσταντέλια) και πέτυχε το δεύτερο γκολ με τον Κουλιεράκη στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

Κυρίως όμως ο Ραζβάν Λουτσέσκου εκείνο το βράδυ είχε δείξει πώς μπορεί μια ομάδα ν' αντιμετωπίσει την ΑΕΚ σε ένα ντέρμπι.

Την πίεσε στην αρχή κάθε ημιχρόνου, αλλά ο βασικός λόγος της νίκης του Ρουμάνου ήταν ότι είχε προετοιμάσει τον ΠΑΟΚ ικανό να περιμένει την ΑΕΚ, αφήνοντας της την μπάλα, χωρίς να κυνηγάει τους παίκτες της σε όλο το γήπεδο.