Facebook Pixel Serie A: Η Γιουβέντους κάνει "ντου" για CL - Νίκη με σφραγίδα Κεν αλλά ο Αλέγκρι έφυγε έξαλλος πριν τελειώσει το ματς! (Vid)
| 2023-04-01 23:55:00

Γεμάτος νεύρα ο Μαξ Αλέγκρι, παρά την επικράτηση της ομάδας του με 1-0 επί της Βερόνα.

Στο «κυνήγι» των ευρωπαϊκών «εισιτηρίων» της νέας αγωνιστικής περιόδου, παρέμεινε η Γιουβέντους μετά την εντός έδρας νίκη της με 1-0 επί της Βερόνα, για την 28η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, διατηρώντας τους φιλοξενούμενους στη ζώνη του υποβιβασμού.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε από τον Μόιζε Κεν στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, χαρίζοντας στη «Γηραιά Κυρία», που προερχόταν από το μεγάλο διπλό στο «Derby D’ Italia» πριν τη διακοπή λόγω των Εθνικών Ομάδων, την πέμπτη διαδοχική νίκη της σε Ιταλία και Ευρώπη (3 στη Serie A και 2 στη φάση των «16» του Europa League επί της Φράιμπουργκ).

Πάντως, εντύπωση προκάλεσε η κίνηση του Μαξ Αλέγκρι να αποχωρήσει από τον πάγκο και να κατευθυνθεί στα αποδυτήρια πριν τη λήξη του αγώνα, καθώς έγινε έξαλλος με την αμυντική λειτουργία της ομάδας του στα τελευταία λεπτά!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:
Κρεμονέζε-Αταλάντα    1-3

(56' πεν. Τσιοφάνι-44' Ντε Ρουν, 73' Μπογκά, 90'+ Λούκμαν)

Ίντερ-Φιορεντίνα      0-1