Facebook Pixel Τουρκία - Ουαλία: Απίστευτος Μπέιλ! Έχασε πέναλτι και απίθανη ευκαιρία σε ένα λεπτό - "Ζωντανοί" οι Τούρκοι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-06-16 20:33:00

Απίστευτος Μπέιλ! Έχασε πέναλτι και απίθανη ευκαιρία σε ένα λεπτό - Ζωντανοί οι Τούρκοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί μέχρι το 60' ο άσος της Ρεάλ Μαδρίτης να ήταν από τους βασικούς πρωταγωνιστές μιας ενδεχόμενης νίκης των Ουαλών, όμως σε εκείνο το σημείο μέσα σε δύο φάσεις μπορεί να γίνει ο μοιραίος σε περίπτωση που κάτι τέτοιο δεν θα συμβεί τελικά

Τουρκία - Ουαλία: Στο 60' οι Ουαλοί έφτασαν μια ανάσα από το να κάνουν το 2-0 και να "κλειδώσουν" τη νίκη με τους Τούρκους, όταν ο Μπέιλ ανετράπη μέσα στην μεγάλη περιοχή από τον Τσέλικ με τον Αρτούρ Ντίας να καταλογίζει το πέναλτι. την εκτέλεση ανέλαβε ο άσος της Ρεάλ, όμως σούταρε πάρε πολύ άσχημα, με την μπάλα να περνάει αρκετά πάνω από τα δοκάρια. Ένα λεπτό μετά, ο ίδιος παίκτης, λίγο έλειψε να αναβιώσει το τέρμα που είχε βάλει στον τελικό του Κιέβου με την Βασίλισσα εναντίον της Λίβερπουλ, όμως και πάλι ήταν άστοχος.