Facebook Pixel ΠΑΟΚ - Απόλλων: Ο Δικέφαλος διέσυρε τους Πατρινούς και τους έστειλε Α2!
| 2024-03-30 20:01:00

"Καταιγιστικός" ΠΑΟΚ με Απόλλωνα Πάτρας - Κέρδισε άνετα και τον έστειλε Α2! (Hls)

Ο Δικέφαλος ξέσπασε στο δεύτερο μέρος, πήρε μια άνετη επικράτηση και έστειλε τους Πατρινούς στην Α2.

Ο ΠΑΟΚ διέλυσε τον Απόλλωνα Πάτρας, τον έριξε στην Α2 και ελπίζει για την είσοδό του στα πλέι οφ. Ο Δικέφαλος ζορίστηκε στο πρώτο μέρος, αλλά μπόρεσε στη συνέχεια να βρει ρυθμό και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα επικρατώντας με 87-63!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 23-26. Ο Δικέφαλος αντέδρασε σωστά κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος με 44-41. Οι γηπεδούχοι έτρεξαν σερί 22-0 και μπόρεσαν να... καθαρίσουν το ματς το οποίο έληξε με σκορ 87-63.

Τα δεκάλεπτα: 23-26, 44-41, 57-56, 87-63.