Άρης: Ένα ματς θρίλερ έλαβε χώρα στη Θεσσαλονίκη, με τον Άρη να επικρατεί δύσκολα 68-66 της Τουρκ Τελεκομ, αν και… καρδιοχτύπησε! Το σύνολο του Γιάννη Κάστριτη ανέτρεψε το σκορ ημιχρόνου και με εξαιρετική άμυνα στο τέλος πήρε την παρθενική του νίκη στη διοργάνωση.

Αποτέλεσμα αυτής ήταν στα τελευταία λεπτά να μη δεχτεί πόντο, μιας και το τελικό σκορ γράφτηκε από δύο βολές του κορυφαίου των Κιτρινόμαυρων, Τολιόπουλου, με 3:06 για το τέλος! Βέβαια ούτε οι παίκτες του σκόραραν, αλλά αυτό έχει μικρή σημασία πλέον…

Ο Έλληνας γκαρντ ήταν εξαιρετικός και κομβικός, σταματώντας στους 22 πόντους, με πέντε ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ, έξι λάθη και την καλύτερη στιγμή του ματς!

Ύστερα από το εύστοχο τρίποντό του για το 55-46 της ομάδας του πανηγύρισε δείχνοντας τον εαυτό του και μετά τα… αυτιά του!

Διψήφιοι για τον Άρη ήταν και οι Καρ-Σανόγκο με 13 και 12 αντίστοιχα, ενώ ο Σλαφτσάκης έδωσε πολλά στο τέλος, ειδικά στο πίσω μέρος του παρκέ.

Από την απέναντι πλευρά, για την Τουρκ Τέλεκομ ξεχώρισε ο Γουάλας με 16, με τον Άνταμς να τον ακολουθεί έχοντας 10.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 34-38, 55-54, 68-66