Facebook Pixel Μότλεϊ και Ουίλμπεκιν ’’καθάρισαν’’ για τη Φενέρ με Βιλερμπάν - Ματσάρα από Λι για τους Γάλλους! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-01-30 23:16:00

Μότλεϊ και Ουίλμπεκιν ’’καθάρισαν’’ για τη Φενέρ με Βιλερμπάν - Ματσάρα από Λι για τους Γάλλους! (Hls)

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Σάρας Γιασικεβίτσιους.

Η Φενέρμπαχτσε ζορίστηκε μέχρι τέλους κόντρα στη Βιλερμπάν, αλλά χάρη στους φοβερούς Μότλεϊ (24 π.) και Ουίλμπεκιν (17 π.) έφυγε από τη Γαλλία με το κομβικό διπλό (73-83) την εδραιώνει στην τετράδα. Από την πλευρά της Βιλερμπάν πρώτος σκόρερ ήταν ο Μάικ Σκοτ με 26 πόντους με 8/13 δίποντα, με τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, Πάρις Λι, να προσθέτει ακόμη 18.

Η πρώτη περίοδος είχε άρωμα... Παναθηναϊκό. Κι αυτό, διότι για τις δύο ομάδες ''κουβαλούσαν''οι Νικ Καλάθης και Πάρις Λι με τη Βιλερμπάν να προηγείται με 18-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σκοτ ήταν φανταστικός και έκανε ό,τι ήθελε όμως ο Μότλεϊ δήλωσε παρών και μπόρεσε να κρατήσει εντός αγώνα την ομάδα του με το σκορ ημιχρόνου να διαμορφώνεται στο 42-39.

Ο Ούιλμπεκιν από την τρίτη περίοδο, έλυνε με τα 17 πόντους και ο Μότλεϊ... έδενε (20 π.) και η διαφορά με την οποία μπήκαν οι αντίπαλοι στο κρίσιμο δεκάλεπτο ήταν +11 για τη Φενέρ. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο φινάλε και η ομάδα του Σάρας πήρε κρίσιμο δίποντο ενόψει της δύσκολης συνέχειας!

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 42-39, 56-67, 73-83.