Facebook Pixel Μονακό - Φενέρμπαχτσε: Ισοφάρισαν σε 1-1 οι Γάλλοι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-04-26 22:39:00

Μεγάλη ανατροπή της Μονακό με τη Φενέρ σε μυθικό ματς και 1-1! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η γαλλική ομάδα έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά.

Η Μονακό είχε απάντηση στο μπρέικ της Φενέρ και έκανε το 1-1, με τελικό σκορ το 93-88, σε φοβερό ματς που έγινε στο Πριγκιπάτο! Τρομερός Ντόρσεϊ, αλλά η ομάδα του Γιασικεβίτσιους δεν "άλωσε" ξανά τη Γαλλία και η σειρά μεταφέρεται στην Κωνσταντινούπολη.

Η Μονακό μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και έκλεισε την πρώτη περίοδο, προηγούμενη με 31-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο βγήκε μπροστά ο σπουδαίος Ουίλμπεκιν και η Φενέρ επανήλθε για τα καλά στον αγώνα, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται στο 54-50. Ο Ντόρσεϊ έπιασε το νήμα από εκεί που το άφησε ο Ουίλμπεκιν και η Φενέρ πήγε στο +9 τη διαφορά, για το 65-74! Η Μονακό, όμως, είχε σφυγμό και γύρισε από την κόλαση, κερδίζοντας με 93-88.

Τα δεκάλεπτα: 31-21, 54-50, 65-74, 93-88.

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!