Τρεις εβδομάδες μετά τη μεγαλειώδη τους νίκη με 118-101 επί των Πρωταθλητών, τα "Ελάφια" έβαλαν εκ νέου δύσκολα στους Cavs, επέστρεψαν από το -18, αλλά στο τέλος δεν άντεξαν και "λύγισαν" με 108-114. Και στη μέση όλων αυτών βρισκόταν για ακόμα μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 25 πόντους με 5/13 σουτ, 13/15 βολές, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 κοψίματα σε 44 λεπτά συμμετοχής, με μοναδικό ψεγάδι στην εμφάνισή του να είναι η πρώτη φετινή του αποβολή με 6 φάουλ (στην παράταση).

Για τους πρωταθλητές, που ανέβηκαν στο 20-6, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έφτασε τους 34 πόντους, τα 12 ριμπάουντ και τις 7 ασίστ. Ο Ίρβινγκ τον ακολούθησε, με 28 πόντους, ενώ ο Τόμπσον ήταν και αυτός «διπλός» με 10 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-35, 53-57, 78-84, 100-100 παράταση: 108-114