Facebook Pixel Ισόπαλο το ντέρμπι των "Δικεφάλων"
| 2013-11-08 20:59:00

Ισόπαλο το ντέρμπι των "Δικεφάλων"

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλές ανατροπές η ΑΕΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 19-19 κόντρα στον ΠΑΟΚ στη Μίκρα. Η Ένωση ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 1-4, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν και να προηγηθούν με 10-7 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η ΑΕΚ πήρε κεφάλι στο σκορ με 12-13, έπειτα από αντεπίθεση, αλλά ούτε τότε κατάφερε να συντηρήσει το αποτέλεσμα.

Στο φινάλε η Ένωση μπορούσε να πάρει τη νίκη αλλά δεν κατάφερε να πετύχει γκολ στην τελευταία επίθεση. Η ΑΕΚ έκανε το πρώτο της στραβοπάτημα στο φετινό πρωτάθλημα και στρέφεται στις Ευρωπαίκές τις υποχρεώσεις...

ΠΑΟΚ: Ζάγκας, Νικολαϊδης, Παλάσκας 3, Γουργούμης, Πίτσιος, Βότσης 4, Κοκόνης 3, Ιλέρης, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 3, Παπαδόπουλος, Τσακίρης 1, Τσίλης 1, Τρουμπέτας 3, Τσεσμετζίδης, Κεσίδης 1

ΑΕΚ: Καφφάτος, Τσιλιμπάρης, Τσακνής, Συγγάρης, Μπακαούκας 3, Γιαννόπουλος, Αλβανός 5, Παπαδόπουλος 1, Κουμαραδέλης, Χερουβείμ, Νικολαϊδης 2, Γεωργιάδης 1, Παπαδιονυσίου, Οικονόμου, Ράκσεβιτς 7