Facebook Pixel ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Νίκησε δύσκολα τον ΠΑΟΚ και σήκωσε το κύπελλο η ΑΕΚ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-05-23 18:23:00

Νίκησε δύσκολα τον ΠΑΟΚ και σήκωσε το κύπελλο η ΑΕΚ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Την κατάκτηση του κυπέλλου στο χάντμπολ πανηγυρίζει η Ένωση, που νίκησε στον τελικό τον ΠΑΟΚ με 24-22.

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Κυπελλούχος Ελλάδας για τέταρτη φορά στην ιστορία της αναδείχθηκε η ανδρική ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ.

Στον τελικό του φάιναλ φορ, που φιλοξενήθηκε στο ΔΑΚ Λευκόβρυσης Κοζάνης, η Ένωση επικράτησε δύσκολα με 24-22 του ΠΑΟΚ (ημίχρονο 14-11) και πήρε το τρόπαιο για πρώτη φορά από το 2014.

Με γκολ του Καλόμοιρου η ΑΕΚ προσπέρασε με 23-22 ενάμιση περίπου λεπτό πριν το τέλος του ματς με τον Λέμος να γράφει το 24-22 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σε νεκρό χρόνο.

Η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια πανηγύρισε τον πρώτο τίτλο της φετινής χρονιάς και το προσεχές διάστημα διεκδικεί με αξιώσεις άλλους δύο, το πρωτάθλημα της Α1 και το European Cup.