Facebook Pixel Με γκολάρα Αθανασιάδη... ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-08-26 20:27:00

Με γκολάρα Αθανασιάδη... ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Αθανασιάδης ανοίγει το σκορ στην Τούμπα στο 57'. Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

86' Κίτρινη στον Κάτσε

82' -Τρίτη αλλαγή και για τον Πανθρακικό με τον Βιγιαχέρο να βγαίνει και τον Μιχαλόπουλο να μπαίνει

78' Σουτ του Λόρενς άουτ...

77' Κεφαλιά του Κοντογουλίδη μπλόκαρε ο Γλύκος

75' -Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Έξω ο Γεωργιάδης, μέσα ο Φωτάκης.

73' -Αλλαγή για τον Πανθρακικό. O Γωνιάδης αντικαθιστά τον Κυβελίδη

66' -Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Γιάννου νπαίρνει τη θέση του Ρομπέρ

65' Άστοχο σουτ του Λόρενς για τον ΠΑΟΚ

61' Αλλαγή για τον Πανθρακικό: O Κοντογουλίδης αντικαθιστά τον Μίνγκα

57' Γκολ για τον ΠΑΟΚ: Ύστερα από σέντρα του Κάτσε, ο Λόρενς έστρωσε στον Αθανασιάδη, που έκανε αμέσως το σουτ και νίκησε τον Αντίλοβιτς. Πραγματικά πανέμορφο γκολ.

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

- Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Έξω ο Σαλπιγγίδης μέσα ο Λόρενς.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42' Ωραιο σουτ του Λουσέρο εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό χέρι του Γλύκου, ο οποίος εκτινάχθηκε στη γωνία του και έφυγε άουτ...

34' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ύστερα από σέντρα του Κωνσταντινίδη, ο Αντίλοβιτς έκανε λανθασμένη απόκρουση, ο Γεωργιάδης πήρε το ριμπάουντ με γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

27' Κεφαλιά του Κατσικά πάνω στη γραμμή αλλά παίκτης του Πανθρακικού έσωσε πάνω στη γραμμή.

20' Απάντηση στην ευκαιρία του Πανθρακικού από τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης σούταρε αλλά ο Αντίλοβιτς μάζεψε την μπάλα.

18' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Λουσέρο να φεύγει στην πλάτη της άμυνας, έπιασε το σουτ, αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε.

11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Ρόμπερ να κόβει πάνω στην γραμμή την κεφαλιά των φιλοξενουμένων

10' Κεφαλιά του Σερφά, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Γλύκου.

2' Κίτρινη στον Λουσέρο

1' Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κουμάλο, Κατσικάς, Σταφυλίδης, Κάτσε, Λάζαρ, Γεωργιάδης, Ρομπέρ, Σαλπιγγίδης Αθανασιάδης.

Στον πάγκο: Χακόμπο, Πέλκας, Λίνο, Φωτάκης, Λόρενς, Βιβιάν, Γιάννου.

Πανθρακικός: Αντίλοβιτς, Βιγιαρέχο, Στάθης, Λουσέρο, Σερφά, Μίνγκας, Μουνάφο, Κυβελίδης, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης.

Στον πάγκο: Κουτσόπουλος, Μιχαλόπουλος, Κοντογουλίδης, Μακρυδημήτρης, Γωνιάδης, Πρίττας, Σκλιοπίδης.