90+3' Τέλος της αναμέτρησης

90+1' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
Μετά από σέντρα του Ιμπαγάσα, ο Μανωλάς πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

88' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου βγαίνει στην επίθεση, σουτάρει από καλή θέση, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

83' Γκολ για τον Πανθρακικό! Μετά από ωραία κάθετη στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Κυβελίδης πλασάρει τον Κάρολ που αποκρούει αρχικά, αλλά με δεύτερη προσπάθεια μειώνει σε 4-1.

82' Σουτ του Μήρογλου, μπλοκάρει ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων

76' Ε όχι! Ο Μασάντο βγάζει τετ α τετ τον Μήτρογλου, ο οποίος αντί να σκοράρει ολομόναχος απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο, πάει να σκάψει την μπάλα χωρίς επιτυχία, αφού ο Κουτσόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

75' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Χρήστου κάνει συρτή σέντρα – σουτ, δίωχνει ο Κάρολ δύσκολα.

72' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κυβελίδης στην θέση του Παπαδόπουλου

72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο στην θέση του Αμπντούν

59' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μακρυδημήτρης μπαίνει στον αγώνα αντί του Βαϊρουά.

59' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στην θέση του Φετφατζίδη και ο Φουστέρ αντί του Τοροσίδη που πονάει στο γόνατο!

56' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό.
Ωραία ενέργεια από τον Παπαδόπουλο, κάνει και το σουτ όμως η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από την εστία.

55' Πολύ καλό σουτ του Μοντέστο, αποκρούει δύσκολα ο Κουτσόπουλος

50' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Τζιμπούρ με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 4-0.

46'
Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά πέρασε στην θέση του Κασελάν

46' Έναρξη της αναμέτρησης

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

34' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας

30' Σουτ του Τζιμπούρ από καλή θέση, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

29' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από σουτ του Αμπντούν η μπάλα βρήκε πάνω στο σώμα του Σκλιοπίδη άλλαξε πορεία και βρέθηκε στα δίχτυα του Πανθρακικού.

27' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν με ωραία κάθετη βρίσκει τον Χολέμπας, ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, ντριπλάρει τον αντίπαλό του και με πλασέ από κοντά κάνει το 2-0.

15' Ο Τοροσίδης διώχνει με το κεφάλι την σέντρα του Βαϊρουά.

7' Ωραίο σουτ του Χολέμπας, μπλοκάρει ο Κουτσόπουλος

3' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Τζιμπούρ με πλάτη στο τέρμα κοντρόλαρε και με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο πορτιέρο του Πανθρακικού βγήκε λανθασμένα και δεν... συμμετείχε καν στην φάση, ενώ ο αμυντικός των φιλοξενούμενων ήταν αδύνατον να διώξει πάνω στην γραμμή.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Κάρολ, Τοροσίδης, Χολέμπας, Κοντρέρας, Μανωλάς, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Μανιάτης, Αμπντούν, Φετφατζίδης και Τζιμπούρ.

Οι αναπληρωματικοί του Ολυμπιακού είναι οι: Μέγιερι, Μασάντο, Πάντελιτς, Μήτρογλου, Φουστέρ, Σιόβας και Γκρέκο.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Βαϊρουά, Κασελάν, Δ. Παπαδόπουλος, Λουσέρο, Σερφά, Μουνάφο, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Λαδάκης, Σκλιοπίδης.

Οι αναπληρωματικοί του Πανθρακικού είναι οι: Αντίλοβιτς, Μελίσσης, Κοντογουλίδης, Μίνγκας, Μακρυδημήτρης, Κυβελίδης και Μπαϊκαρά.