Τα δύο πρώτα γκολ των γηπεδούχων που μπήκαν σε κρίσιμα σημεία (1` και 44`) μαζί με την αποβολή του Γκέσιου μόλις στο 36` διαμόρφωσαν εν πολλοίς το τελικό 4-0 στην Κομοτηνή, με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο να σκοράρει δις, ενώ ενδιάμεσα ο Μπαϊκαρά είχε κάνει το 2-0 και ο Λουσέρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Η ομάδα της Κομοτηνής είχε και δύο δοκάρια και συνολικά πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, ενώ ο Άρης σκόρπισε προβληματισμό....

Τα είδαμε όλα!

Η γκέλα του Βελλίδη, που δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την προβολή του Παπαδόπουλου μόλις στο 1` έβαλε από νωρίς μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ. Όμως στο επόμενο λεπτό, ο Σπάθας αναγκάστηκε να διακόψει το ματς λόγω των δακρυγόνων που είχε ρίξει η ΕΛ.ΑΣ με την είσοδο των οπαδών του Άρη στο γήπεδο...

Εν τέλει, το ματς ξεκίνησε μετά από 13 λεπτά αλλά το κακό... δίπλωσε, αρχικά, για τον Άρη στο 36`, όταν ο Γκέσιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και ολοκληρώθηκε στο 44` με τον Μπαϊκαρά να γράφει με κεφαλιά το 2-0. Νωρίτερα, στο 6` ο Βαϊρουά είχε χάσει ευκαιρία αυτός για το 2-0, καθώς είχε δοκάρι!

Στο ρελαντί

Η "σεμνή τελετή" ολοκληρώθηκε στο 54` με τον "Παπ" να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να πλασάρει εύστοχα τον Βελλίδη για το 3-0, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς. Τα όσα ακολούθησαν ήταν διαδικαστικά με τον Λουσέρο απλά να δίνει θριαμβευτικό τόνο, κάνοντας το 4-0 στο 75`! Ο "Παπ" έφτασε κοντά και στο χατρ-τρικ, αλλά το μακρινό του σουτ στο 85` βρήκε το οριζόντιο δοκάρι!