Την πρωτιά ήθελε να διατηρήσει η Γιουβέντους και παράλληλα ήθελε να είναι εκείνη που θα γίνει το αφεντικό στο Τορίνο, καθώς υποδέχτηκε την ομώνυμη ομάδα. Στο 36΄ ο Γκλικ είδε την κόκκινη κάρτα στο 36΄ κάνοντας τα πράγματα πιο εύκολα για την Γιούβε η οποία δεν μπορούσε να βρει τρόπους για να σκοράρει, ενώ στο 40΄ το πέναλτι που κέρδισε ο Πόγμπα δεν μπόρεσε στη συνέχεια ο Πίρλο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα.

Τα γκολ ήρθα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μαρκίσιο στο 57΄ξεκλείδωσε την άμυνα της Τορίνο ενώ 10λεπτά αργότερα ο Τζιοβίνκο έδωσε ουσιαστικά τη νίκη με το 2-0! Το κερασάκι στη τούρτα πάντως και τον θρίαμβο της Γιούβε έβαλε ο Μαρκίσιο στο 84΄σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.