Facebook Pixel Γκολάρα και σούπερ "Τόρο"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2013-02-17 00:56:00

Γκολάρα και σούπερ "Τόρο"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τοροσίδης ξεκίνησε βασικός και η Ρόμα πήρε τη νίκη με 1-0 στο ντέρμπι με την Γιουβέντους, χάρη στο γκολ-βολίδα του Τότι στο 58΄ να και στο πρώτο ημίχρονο θα έπρεπε να είχε αποβληθεί!

Η Γιουβέντους πήγε στη Ρώμη για να διατηρήσει αυξήσει την διαφορά από τη Νάπολι, έχοντας ματς περισσότερο, ωστόσο η Μεγάλη Κυρία δεν τα κατάφερε στο Ολιμπίκο! Με τον Τοροσίδη να ξεκινάει βασικός, έχοντας παράλληλα καλή απόδοση, κατάφερε να κρατήσει την Γιουβέντους στο μηδέν και με ένα άπιαστο σουτ του Φραντσέσκο Τότι να στείλει την μπάλα εκεί όπου ο Μπουφόν δεν μπορούσε να κάνει κάτι.

Με το γκολ του αρχηγού, λοιπόν, στο 58΄ η Ρόμα πήρε τη μεγάλη νίκη με 1-0 αν και ο Τότι θα μπορούσε να είχε αποβληθεί από το πρώτο ημίχρονο για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Αντρέα Πίρλο.