Λίγα πράγματα...

Σε ένα κακό ματς στο πρώτο μέρος, χωρίς ρυθμό, το Μάλι φάνηκε πιο διαβασμένο και από το 20` και μετά ανέλαβε μια σχετική πρωτοβουλία χάνοντας μέσα σε δύο λεπτά (31` και 32`) ισάριθμες ευκαιρίες με τους Νιάνε και Νιμάγκα. Η Εθνική, όπως και με το Μεξικό, προσπάθησε να χτυπήσει στην κόντρα, αλλά είχε ημιτελείς προσπάθειες. Μ` αυτά και μ` αυτά, το ημίχρονο έληξε 0-0, αποτέλεσμα μάλλον δίκαιο βάσει την εικόνα των δύο ομάδων, αν και οι Αφρικανοί απείλησαν πιο άμεσα.

Anytime με Πλήρη Οδική Βοήθεια
Κάτι παραπάνω από μια απλή ασφάλιση αυτοκινήτου!

Όχι ρε Μπουχαλάκη!

Όσο "νερόβραστο" ήταν το πρώτο ημίχρονο, τόσο καλύτερο ήταν το δεύτερο μέρος. Η Εθνική μας μπήκε πιο αποφασιστικά και απείλησε με Γιαννιώτα και Διαμαντάκο, αλλά στο 58` ο Μπουχαλάκης έκανε το απίστευτο, αστοχωντας από τα 2μ. ή μάλλον σημαδεύοντας το δοκάρι!

Από `κει και πέρα, οι δύο ομάδες όσο περνούσε η ώρα μάλλον φάνηκε να συμβιβάζονται με το βαθμό της ισοπαλίας και έτσι ως το τέλος δεν άλλξε κάτι με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.