Facebook Pixel "Αέρας" η ΑΕΛ
| 2014-01-26 19:06:00

"Αέρας" η ΑΕΛ

Επιστροφή στις επιβλητικές εντός έδρας νίκες για την ΑΕΛ που επικράτησε του Κάστορα με 4-0

Μετά τις τελευταίες μέτριες εμφανίσεις η ΑΕΛ μπήκε αποφασισμένη στο παιχνίδι να δώσει «απαντήσεις» και τα κατάφερε. Ήδη στο 10΄ το σκορ ήταν στο 2-0, όμως οι «βυσσινί» δεν κατέβασαν ταχύτητα με αποτέλεσμα να πετύχουν έως το τέλος του ημιχρόνου άλλα δύο τέρματα, χάνοντας παράλληλα και άλλες κλασικές ευκαιρίες ώστε να ανεβάσει και άλλο το δείκτη του σκορ.

Έριξε ρυθμούς

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα όπως ήταν φυσικό έπεσε από τη στιγμή που η ΑΕΛ προηγούνταν με 4-0. Ο Στράντζαλης μάλιστα έβαλε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο παιχνίδι τους Κορομηλά και Μπουσινάκη αντί των Ρούσση και Μπλέντι προκειμένου να τους δώσει χρόνο συμμετοχής. Η ΑΕΛ, πάντως συνέχισε να κυνηγά και ένα πέμπτο τέρμα, είχε τις φάσεις με τους Γκούρτσα και Στεφανίδη κυρίως, αλλά από τη μία τα δοκάρια και από την άλλη η επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια, δεν τα κατάφερε.

Πηγή: sportlarissa.gr