Facebook Pixel «Αυτοκτόνησε» η ΑΕΛ!
| 2014-03-22 19:35:00

«Αυτοκτόνησε» η ΑΕΛ!

Η Λάρισα έχανε 2-0 στο ημίχρονο στην έδρα της από τον Οικονόμο Τσαριτσάνη, στο 76' το είχε γυρίσει σε 3-2, όμως με γκολ που δέχθηκε στο 96' τα... κατέστρεψε όλα! Παρόλα αυτά, η ΑΕΛ έμεινε στο +6 απ' το σημερινό της αντίπαλο, στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και στο 19’ με τον Κωστούλα έκαναν το 0-1, παγώνοντας το Αλκαζάρ, ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2!

Στην επανάληψη όμως η Λάρισα βελτιώθηκε, στο 57' μείωσαν με τον Νεμπεγλέρα, στο 67' ισοφάρισαν με τον Καρακατσάνη και στο 75' με τον Γκούρτσα έκαναν το 3-2! Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ, καθώς στο 96' ο Κουλτσινάκης έγραψε το 3-3!!