Facebook Pixel Γκολ και νίκη ο Ντουρμάζ, τεσσάρα η Ισπανία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-10-12 23:54:00

Γκολ και νίκη ο Ντουρμάζ, τεσσάρα η Ισπανία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον Τζίμι Ντουρμάζ του Ολυμπιακού να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, η Σουηδία νίκησε 2-0 το Λιχτενστάιν κι έπιασε τη Ρωσία στη δεύτερη θέση του εβδόμου ομίλου.

Ο άσος των Πειραιωτών ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα, καθώς είχε συμμετοχή και στα δύο τέρματα της ομάδας του. Αρχικά στο 34' έδωσε την ασίστ στον Ζενγκίν για το 1-0, ενώ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας των φιλοξενούμενων και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στα υπόλοιπα ματς της βραδιάς, η Ισπανία συνήλθε από την ήττα-σοκ κόντρα στη Σλοβακία την περασμένη αγωνιστική (2-1) κι επικράτησε 4-0 στην έδρα του Λουξεμβούργου, ενώ η Σλοβακία κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Λευκορωσίας με σκορ 3-1 και πρωταγωνιστή τον Χάμσικ (2 γκολ), βασικός αγωνίστηκε ο Μακ του ΠΑΟΚ.

Τέλος, η λίγες μέρες μετά τη νίκη επί της Ελβετίας, η Σλοβενία πήρε κι άλλο «τρίποντο» στην τρίτη αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2016, επικρατώντας 2-0 της Λιθουανίας εκτός έδρας!