Facebook Pixel Ο ορισμός της "πύρρειας" νίκης...
| 2015-09-26 19:29:00

Ο ορισμός της "πύρρειας" νίκης...

Με δυο γκολ του Λουίς Σουάρες η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-1 τη Λας Πάλμας, όμως το μυαλό όλων στους "μπλαουγκράνα" είναι στον τραυματισμό του Λιονέλ Μέσι

Έπειτα από ένα ανιαρό 20λεπτο, οι "μπλαουγκράνα" προηγήθηκαν στο 25` με κεφαλιά του Λουίς Σουάρες (από σέντρα του Σέρζι Ρομπέρτο), αλλά μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που επέδειξαν επιθετική δραστηριότητα.

Ο Σουάρες "ξαναχτύπησε" με δυνατό σουτ στο 54ο λεπτό, ύστερα από γύρισμα του Μουνίρ Ελ Χανταντί και προσποίηση του Σέρχιο Μπουσκέτς, ενώ ο Νεϊμάρ θα τελείωνε το ματς στο 67' αν δεν αστοχούσε απελπιστικά σε εκτέλεση πέναλτι.

Οι "μπλαουγκράνα" δημιούργησαν κι άλλες ευκαιρίες για το τρίτο γκολ, όμως η Λας Πάλμας ήταν η ομάδα που έμελλε να σκοράρει (στο 88' με τον Χόναταν Βιέρα), προτού ο ίδιος παίκτης απειλήσει εκ νέου στο 90'.