Το άγχος και η πίεση που υπήρχε, ήταν υπαρκτή μέσα από την εικόνα της ομάδας που παρότι είχε τον έλεγχο του αγώνα, δεν πραγματοποίησε εμφάνιση – τέτοια που να ικανοποιήσει (και δικαιολογημένα) τον κόσμο. Μάλιστα, το «στείρο» πρώτο ημίχρονο και το 0-0 είχε ως αποτέλεσμα τις έντονες αποδοκιμασίες από την πλευρά του κόσμου που είχε όλο το δίκιο με το μέρος του.

Η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν ίδια και ανάλογη και ευτυχώς για τον ΟΦΗ η λύση ήρθε από την βούλα του πέναλτι με τους Πόποβιτς, Περογαμβράκη να ευστοχούν και να δίνουν τη νίκη στον ΟΦΗ με 2-0.

Το παρήγορο του αγώνα με τον Ατρόμητο είναι μόνο η νίκη γιατί η εμφάνιση, δυστυχώς, ήταν μια από τα ίδια – σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια...

Πηγή: athleticradio.gr