Μία ημέρα πριν την έναρξη του ματς, άγνωστοι μπήκαν στο γήπεδο που θα διεξάγονταν ο αγώνας και, κυριολεκτικά, το διέλυσαν. Έβγαλαν τα δίχτυα, πέταξαν καρφιά, ξήλωσαν το χορτάρι, έγραψαν υβριστικά συνθήματα,- έκαναν τα πάντα, εν ολίγοις, για να μην ξεκινήσει το παιχνίδι...

Εν τέλει, μετά από διαβουλεύσεις κι αφού οι άνθρωποι του γηπέδου έκαναν τα αδύνατα-δυνατά, ο αγώνας διεξήχθη κανονικά και βρήκε νικητή τον Άρη με 0-3.

όλις στο 5ο λεπτό ο Ινζίδης έκανε το 0-1, ενώ ο Κυβελίδης 7 λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2. Στο 73΄ ο Καλογέρης από κοντά- μετά από κεφαλιά του Κυβελίδη και ασθενή απόκρουση του Ζιάκα- διαμόρφωσε το τελικό 0-3, που έστειλε τον Άρη στους 52 βαθμούς και διατήρησε το +7 από τη δεύτερη Χρυσούπολη με ματς, μάλιστα, λιγότερο.