Facebook Pixel Ήττα και κάκιστη εικόνα για την Ριέκα – Δεν κινδυνεύει από αυτή την ομάδα ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-08-11 22:24:00

Η αντίπαλος των Πειραιωτών στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, ηττήθηκε για πρώτη φορά μετά από δύο χρόνια και 43 επίσημα παιχνίδια στην έδρα της από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ με 2-0, παρουσιάζοντας πολλές αδυναμίες.

Η Ριέκα έπαιξε χωρίς τους τιμωρημένους Βέσοβιτς, Μάλες, δίχως τον φορ Γκαβράνοβιτς και τον Ριστόφσκι, ο οποίος παραχωρήθηκε στην Σπόρτινγκ Λισαβώνας και ήταν άλλη ομάδα με πολλά προβλήματα.

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 11’ με τον Τζούνιορ Φερνάντες, μετά από τραγική αντίδραση της άμυνας των γηπεδούχων σε κόρνερ, ενώ το 0-2 έγινε στο 40’ με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ριέκα βελτίωσε την εικόνα της, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε καν να μειώσει στο σκορ.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού (4-4-1-1) αγωνίστηκε με τους: Σλούγκα - Μάρτιτς (64’ Χέμπερ), Ζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα - Κβρζιτς, Ματέι, Μπράνταριτς, Μίσιτς - Γκόργκον - Γέλιτς (80’ Τσρνιτς).