Facebook Pixel Θα μας τρελάνει η Λεβάντε!
| 2011-10-26 23:10:00

Θα μας τρελάνει η Λεβάντε!

Η Λεβάντε κάνει... απίστευτα πράγματα μέχρι στιγμής στο ισπανικό πρωτάθλημα και δικαίως βρίσκεται στην πρώτη θέση. Σήμερα κόντρα στην Σοσιεδάδ εντός έδρας, βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, το γύρισε σε 2-1, ισοφαρίστηκε στο 86' και τελικά πήρε το τρίποντο με γκολ στο 93'!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Εστράδα και δυσκόλεψε έτσι πολύ την... αποστολή της Λεβάντε. Οι γηπεδούχοι σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο πίεσαν πολύ, έχασαν ευκαιρίες, ωστόσο γκολ δεν έβαλαν. Τον δρόμο προς τα δίχτυα τον βρήκαν στο δεύτερο 45λεπτο και μάλιστα δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά. Ο Νανο αρχικά έκανε το 1-1 στο 56', ενώ ο Βάλντο στο 61' διαμόρφωσε το 2-1. Με την ανατροπή αυτή, όλα έδειχναν πως η Λεβάντε θα έπαιρνε άλλο ένα τρίποντο και θα συνέχισε την... τρελή της φετινή πορεία.

Η Σοσιεδάδ προσπάθησε να της βάλει εμπόδια και ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μαρτίνεζ στο 86', ωστόσο με τέρμα του Σουάρεζ στο 93', η Λεβάντε πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς που την διατήρησαν στην κορυφή της Πριμέρα, πάνω από Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα.

Από τα υπόλοιπα ματς της βραδιάς, σημαντική νίκη με 1-0 κόντρα στην Σαραγόσα πήρε η Βαλένθια, η οποία παρέμεινε κοντά στην κορυφή. Ο Άλμπα στο 82’ πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Η Βαγεκάνο έκανε την έκπληξη και επικράτησε 2-0 της Μάλαγα, ενώ Χετάφε και Οσασούνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.