Facebook Pixel ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Πάρτι ΠΑΟ στο ντέρμπι με Μακέντα - Κουρμπέλη! "Όργια" Ζαγαρίτη, αστεία άμυνα η ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2020-12-06 20:29:00

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: Με 2-0 προηγούταν στο ημίχρονο της ΑΕΚ ο Παναθηναϊκός.

Στο 34ο λεπτό, ο Χατζηγιοβάνης βγήκε στην αντεπίθεση, απέφυγε τον Νεντελτσεάρου, έστρωσε στον Μακέντα και ο Ιταλός με όμορφο πλασέ νίκησε τον Τσιντώτα για το 0-1!

Το 0-2 ήρθε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όταν ο εξαιρετικός απόψε Ζαγαρίτης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, γύρισε την μπάλα εντός περιοχής στον αμαρκάριστο Κουρμπέλη που κατάφερε να σκοράρει παρότι έκανε κάκιστο πλασέ. Τεράστια ευθύνη φέρει και ο Τσιντώτας!