Facebook Pixel Απόστολος Βέλλιος: Ασύλληπτα πράγματα από τον Βέλλιο: Έκανε χατ-τρικ μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών! (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-03-03 22:48:00

Μάλιστα, λίγο αργότερα πέτυχε και τέταρτο γκολ για την Τσβόλε, η οποία νίκησε με... 13-0!

Απίστευτος Βέλλιος στην Ολλανδία με την φανέλα της Τσβόλε! Ο Έλληνας επιθετικός διανύει εξαιρετική περίοδο και στον αγώνα κόντρα στην Ντεν Μπος σημείωσε χατ τρικ μέσα σε σχεδόν δέκα λεπτά, από το 2' έως το 12'!

Πρόκειται για ρεκόρ στη δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας, αφού είναι ο ποδοσφαιριστής που πετυχαίνει το ταχύτερο χατ-τρικ από την έναρξη ενός αγώνα και συγκεκριμένα σε 11 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα!

Λίγο αργότερα δε και συγκεκριμένα στο 27' ο Βέλλιος σκόραρε εκ νέου για το 6-0, πετυχαίνοντας καρέ, τρελαίνοντας κόσμο, ενώ το τελικό αποτέλεσμα ήταν... 13-0 για την Τσβόλε!