Facebook Pixel Σοκαριστικό: Άνοιξαν το κεφάλι του Κλάασεν οι οπαδοί της Φέγενορντ στο ντέρμπι με τον Άγιαξ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-04-05 23:50:00

Το Φέγενορντ - Άγιαξ διεκόπη προσωρινά στο 63ο λεπτό, καθώς ο Ντάβι Κλάασεν δέχθηκε αντικείμενο στο κεφάλι κατά τη διάρκεια πανηγυρισμού του και αιμορραγούσε.

Συγκεκριμένα σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Ντάβι Κλάασεν σκόραρε, δίνοντας το προβάδισμα στον "Αίαντα" με 2-1 και πήγε να πανηγυρίσει το γκολ του. Τότε δέχθηκε από την εξέδρα ένα αντικείμενο στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να ξεκινήσει να αιμορραγεί!

Ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι και έστειλε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια, με το ματς να συνεχίζεται μετά από 30 λεπτά. Για την ιστορία, με το γκολ του... ματωμένου Κλάασεν ο Άγιαξ επικράτησε με το τελικό 2-1 επί της Φέγενορντ για το Κύπελλο Ολλανδίας και προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει την Αϊντχόφεν.