Facebook Pixel Απόστολος Βέλλιος: Νίκη με την υπογραφή Βέλλιου για Τσβόλε - Μπήκε στο 91’, σκόραρε το νικητήριο γκολ στο 96! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-02 21:03:00

Η ολλανδική ομάδα επικράτησε εκτός έδρας 2-1 της Αλμέρε με χρυσό σκόρερ τον συμπατριώτη μας.

Νίκη με την υπογραφή του Απόστολου Βέλλιου πραγματοποίησε η Τσβόλε. Ο συμπατριώτης μας σκόραρε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων δίνοντας τη νίκη με 2-1 εκτός έδρας στην ολλανδική ομάδας στην αναμέτρηση με την Αλμέρε, για την 4η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο Ελληνας επιθετικός μπήκε ως αλλαγή λίγο μετά τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, καθώς η ομάδα του πάσχιζε να κρατήσει το υπέρ της 1-0 που είχε διαμορφωθεί από το 4ο λεπτό με τέρμα του Φαν ντεν Μπεργκ.

Οι γηπεδούχοι που πίεζαν βρήκαν την ισοφάριση στο 96΄ με τον Γιάκομπς, αλλά αμέσως μετά ο Βέλλιος, με κεφαλιά μετά από σέντρα του ομογενή Οδυσσέα Βελάνα, χάρισε στην ομάδα του τη νίκη.