Facebook Pixel Ντιντιέ Ντεσάμπ: Έτσι εξηγούνται τα 14 γκολ της Γαλλίας - Εντολή του Ντεσάμπ στους παίκτες του να μη σταματήσουν! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-11-19 16:14:00

Ο προπονητής της εθνικής Γαλλίας είπε στους ποδοσφαιριστές του ότι οφείλουν να σπάσουν το ρεκόρ.

Η Γαλλία γκρέμισε όλα τα ρεκόρ επικρατώντας με 14-0 του Γιβραλτάρ, με το σκορ στη λήξη του πρώτου μέρους να είναι 7-0. Στα αποδυτήρια της ομάδας επικρατούσε χαρά για το φοβερό πρώτο ημίχρονο, με τον Ντιντιέ Ντεσάμπ να ενημερώνει τους παίκτες του ότι το ρεκόρ της χώρας τους είναι τα 10 τέρματα. Ο Γάλλος κόουτς τόνισε ότι δεν υπάρχουν όρια στον αγώνα και τους είπε ότι μπορούν να σπάσουν το ρεκόρ.

Όσα τους είπε:

«Πολύ καλή εικόνα για αυτό το πρώτο ημίχρονο. Ας το κρατήσουμε όσο πιο απλό γίνεται. Όποτε μπορούμε να βάλουμε γκολ, ας βάζουμε. Έχουμε πετύχει ήδη επτά, δεν υπάρχουν όρια. Το ρεκόρ είναι 10 αν θέλετε να το ισοφαρίσετε. Μπορείτε ακόμα και να το σπάσετε. Μην σταματήσετε».