Facebook Pixel Bundesliga: Ζωντανή στο κυνήγι της Λεβερκούζεν η Μπάγερν - Πήρε δύσκολη νίκη κόντρα στην Ουνιόν (Hls)
| 2024-01-24 23:43:00

Οι Βαυαροί νίκησαν, έστω και δύσκολα, με 1-0 την Ουνιόν Βερολίνου στο Μόναχο, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την Bundesliga με γκολ του Γκερέιρο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και έμειναν ζωντανοί στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, μιας και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή και την Μπάγερ Λεβερκούζεν στους τέσσερις βαθμούς.

Bundesliga: Δυσκολεύτηκε ξανά η Μπάγερν, αλλά αυτή τη φορά κατάφερε να πάρει τη νίκη, με 1-0 επί της Ουνιόν Βερολίνου στην «Αλιάντς Αρένα». Σε αυτό το εξ αναβολής ματς, το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ραφαέλ Γκερέιρο στην έναρξη του β΄ ημιχρόνου και χάρη σ΄αυτό οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη που τους επιτρέπει να πλησιάσουν στους 4 βαθμούς την πρωτοπόρο Λεβερκούζεν.

Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής ήταν αρχικά προγραμματισμένη να διεξαχθεί στις 2 Δεκεμβρίου αλλά αναβλήθηκε, λόγω σφοδρής χιονόπτωσης στη Βαυαρία.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Απόφαση Μαρινάκη για Πασχαλάκη, Μασούρα - Ο "όρος" του Φορτούνη για να μείνει - Bρήκε αντι-Καμαρά