Facebook Pixel Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ, ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-10-24 23:36:00

Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ, ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μονπελιέ προηγήθηκε 1-0 με δώρο του Ιταλού διαιτητή (49΄ Σαρμπονιέ), αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 73΄ με τον Τοροσίδη και στο 92' έκανε την ανατροπή με Μήτρογλου. Live με τον sportdog στη Γαλλία.

Το live της αναμέτρησης:

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

92' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν κλέβει την μπάλα και φεύγει στην κόντρα, γυρνάει την κατάλληλη στιγμή στον Μήτρογλου, ο οποίος αμαρκάριστος από κοντά κάνει το 2-1! Φοβερή ανατροπή.

88' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Λυκογιάννης στην θέση του Φουστέρ

87' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας

85' Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Μαρβό παίρνει την θέση του Σαϊχί.

80' Επικίνδυνη σέντρα του Εστράδα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα κόρνερ...

75' Σουτ του Μπελχαντά, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Κάρολ.

73' Γκολ ο Ολυμπιακός. Ο Χολέμπας εκτελεί το φάουλ και... γεμίζει στην περιοχή, ο Τοροσίδης κοντρολάρει και με σουτ πέφτοντας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

72' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά

71' Νέα καλή στιγμή για τη Μονπελιέ. Ο Μπελχαντά μετά από κάποιες ντρίπλες μέσα στην περιοχή, σουτάρει άουτ.

70' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου πέρασε στην θέση του τραυματία Τζιμπούρ

68'
Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Σαμπονιέρ βγαίνει και μπαίνει στην θέση του ο Καμαρά

62' Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Εστράδα στην θέση του Μουνιέ

61' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ. Ο Ουτάκα έκανε ένα σουτ, η μπάλα κόντραρε και ο Κάρολ υποχρεώθηκε να την βγάλει σε κόρνερ.

60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν στην θέση του Γκρέκο.

58' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ βγάζει στην κόντρα τον Γκρέκο, ο οποίος καθυστερεί πολύ και δεν πλασάρει τον πορτιέρο των γηπεδούχων που είχε βγει εκτός περιοχής. Τον Γκρέκο έκοψε αμυντικός των Γάλλων.

57' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ. Σουτ του Μπελχαντά μέσα στην περιοχή, διώχνει με τάκλιν σε κόρνερ ο Μανιάτης.

55' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μοντέστο κάνει την σέντρα, όμως ο αμαρκάριστος Φουστέρ αστοχεί σε κεφαλιά από πολύ κοντά!

54' Κίτρινη κάρτα στον Χίλτον

53' Κίτρινη κάρτα στον Χολέμπας

49' Γκολ για τη Μονπελιέ. Ο Σαρμπονιέ παίρνει την κεφαλιά για τον Ουτάκα, αυτός κοντρολάρει και στρώνει ξανά στον πρώτο, ο οποίος με δυνατό σουτ νικάει τον Κάρολ και κάνει το 1-0. Φωνάζει και δικαιολογημένα ο Ολυμπιακός για χέρι του Ουτάκα...

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1΄ Τέλος πρώτο ημιχρόνου

42' Καλή ευκαιρία για την Μονπελιέ
. Ο Μπεντιμό βγάζει ωραία την σέντρα για τον Σαρμπονιέ, αυτός επιχειρεί με τη μία σουτ, ωστόσο ο Κάρολ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια χωρίς πρόβλημα.

35' Ο Φουστέρ παίζει με την... φωτιά. Έκανε ένα σκληρό φάουλ καιτ ην γλίτωσε, καθώς ήδη έχει μία κίτρινη.

28' Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ

24' Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Γκρέγκο με εξαιρετική ενέργεια αποφεύγει τον αντίπαλό του, βγάζει και την σέντρα από τα πλάγια, όμως ο επερχόμενος Μασάντο πλασάρει άουτ.

19' Καλή στιγμή από τον Ολυμπιακό. Ο Γκρέκο με εξαιρετική ενέργεια αποφεύγει δύο αντιπάλους στην γραμμή, βγάζει και την σέντρα, όμως ο Τζιμπούρ με προβολή δεν προλαβαίνει να βρει την μπάλα καλά.

17' Σουτ του Μπελχαντά αρκετά έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

13' Σουτ του Μουνιέ εντός περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. Λίγο πριν πάντως οι Γάλλοι φώναξαν για πέναλτι και συγκεκριμένα για χέρι του Χολέμπας εντός περιοχής.

8' Ευκαιρία για τη Μονπελιέ. Ο Μπελχαντά κάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κάρολ.

2' Κόρνερ για τη Μονπελιέ, έδιωξε χωρίς πρόβλημα ο Κοντρέρας

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Μονπελιέ (Ρενέ Ζιράρ): Πιονιέ, Μ’ Μπιβά, Ίλτον, Μπεντιμό, Σταμπουλί, Μπελχαντά, Καμπελά, Σαϊί, Ουτάκαν, Μουνιέ, Σαρμπονιέ.

Στον πάγκο θα είναι οι: Ζουρντρέν, Κονγκρέ, Μαρβό, Εστράδα, Ερέρα, Ζενσάμ, Καμαρά.

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Χολέμπας, Κοντρέρας, Μανωλάς, Τοροσίδης, Μανιάτης, Μοντέστο, Μασάντο, Φουστέρ, Γκρέκο, Τζιμπούρ.

Στον πάγκο θα είναι οι: οι Μέγιερι, Πάντελιτς, Μήτρογλου, Αμπντούν, Ντιακιτέ, Φέισα, Λυκογιάννης, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Ντιόγκο.