95' ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπρατσιάνι, με 10 στις καθυστερήσεις η Καβάλα.

83' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εξω ο Σταματής, μέσα ο Κατσικοκέρης...

76' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παπαδημητρίου αντί του Τσίτα.

73' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Οξύζογλου στη θέση του Αναστασόπουλου, που πήρε και κίτρινη κάρτα.

70' Κίτρινη στον Παυλή για διαμαρτυρία. Ο παίκτης της ΑΕΚ διαμαρτυρήθηκε για χέρι. Οντως είναι χέρι αλλά ακούσιο.

56' Ευκαιρία για την Καβάλα, με τον Μπρατσιάνι να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.

53' Γκολ για την Καβάλα: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, ο Αραμπατζής έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ενσαλίβα από κοντά την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1. Πάντως ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ πατάει τον τερματοφύλακα, αλλά είναι στην κρίση του διαιτητή αν θα δώσει το φάουλ.

51' Κίτρινη κάρτα στον Μπουγαΐδη.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45'+1' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

40' Κίτρινη κάρτα στον Μπρατσιάνι.

Κίτρινη κάρτα στον Καλαγκάνη.

32' Σουτ του Τσίτα άουτ.

31' Σουτ του Παγώνη άουτ.

30' Η ευκαιρία του αγώνα για την Καβάλα! Ο Μπρατσιάνι έφυγε στην αντεπίθεση, απέφυγε την πίεση του Κουτρουμπή και βρέθηκε τετ α τετ αλλά ο Αραμπατζής απέκρουσε!

25' Δυνατό σουτ του Τσίτα, μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

13' Ο Λαγός βγήκε τετ α τετ αλλά... δεν πρόλαβε την μπάλα και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

1' Έναρξη του αγώνα

20:18 Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο

20:17 Λόγω Βοσκάκη καθυστέρησε η έναρξη του ματς. Ο διαιτητής της αναμέτρησης ένιωσε τράβηγμα. Το ματς θα ξεκινήσει αλλά αν δεν μπορεί να συνεχίσει ο διαιτητής θα πάρει τη θέση του ο 4ος (Λαμπρόπουλος)

20:12 Οι δύο ομάδες δεν έχουν βγει ακόμα στον αγωνιστικό χώρο. Δεν έχουν γίνει γνωστοί οι λόγοι αυτης της καθυστέρησης. Υπενθυμίζεται ότι η σέντρα ήταν προγραμματισμένη για τις 20:00.

ΑΕΚ (Λίνεν) Αραμπατζής, Αρκούδας, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Τσούπρος, Τσουκαλάς, Γροντής, Γκερέιρο, Σταματής, Λαγός, Τσίτας.

Καβάλα (Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Τριποτσέρης, Παγώνης, Γελαδάρης, Χλωρός, Ενσαλίβα, Αναστασόπουλος, Μαραγκός, Καλαγκάνης, Ντιέ, Μπρατσιάνι