Facebook Pixel La Liga: Τεσσάρα της Ρεάλ στη Βιγιαρεάλ και επιστροφή στην κορυφή - Γκολάρα ο Ντίαθ (Highlights)
| 2023-12-18 00:05:00

Οι Μαδριλένοι διέλυσαν με 4-1 τη Βιγιαρεάλ και προσπέρασαν -προσωρινά- τη Χιρόνα στην πρώτη θέση.

Η Ρεάλ ήταν «καταιγιστική» στη Μαδρίτη απέναντι στη Βιγιαρεάλ, πατώντας προσωρινά κορυφή στη LaLiga (η πρωτοπόρος Τζιρόνα αγωνίζεται 18/12).

Οι μερένχες» φρόντισαν από το πρώτο ημίχρονο να διευρύνουν το αήττητο σερί τους σε 11 αγώνες πρωταθλήματος, με το σφύριγμα της λήξης να τους βρίσκει στο 4-1, για την 17η αγωνιστική.

Ο Μπέλινγχαμ άνοιξε το... χορό των τερμάτων στο 25΄, δίνοντας τη σκυτάλη στον Ροντρίγο, ο οποίος δώδεκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0 και έστειλε... ήσυχη τη Ρεάλ στα αποδυτήρια.

Ο Μοράλες μείωσε προσωρινά για τη Βιγιαρεάλ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης (64΄), πριν οι Ντίαθ και Μόντριτς δώσουν τέλος στα όνειρα των φιλοξενούμενων μέσα σε ένα τετράλεπτο (64΄ - 68΄).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 17ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της LaLiga έχουν ως εξής

Οσασούνα-Ράγιο Βαγεκάνο             1-0