Facebook Pixel Παρί Σεν Ζερμέν: Απίστευτο κάζο για Παρί - Η Ρεν ταπείνωσε Μέσι, Νεϊμάρ και Εμπαπέ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-10-03 16:15:00

Απίστευτο κάζο για Παρί - Η Ρεν ταπείνωσε Μέσι, Νεϊμάρ και Εμπαπέ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Παριζιάνοι παρατάχθηκαν με όλα τα αστέρια, όμως όχι μόνο δεν σκόραραν αλλά δεν έκαναν ούτε καν τελική προσπάθεια εντός εστίας, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν ήττα-έκπληξη με 2-0.

Η ονειρεμένη επιθετική τριάδα της Παρί Σεν Ζερμέν θέλει ακόμα χρόνο για να "δέσει", κάτι που αποδείχθηκε περίτρανα στο ματς με τη Ρεν.

Η Παρί, που παρατάχθηκε με τους Μέσι, Νεϊμάρ και Εμπαπέ στην επίθεση, αλλά και τον Ντι Μαρία στο κέντρο, γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φετινή Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι έχασαν με 2-0 εκτός έδρας, αλλά το ακόμα πιο εντυπωσιακό είναι πως δεν κατάφεραν να καταγράψουν κάποια τελική προσπάθεια εντός στόχου, παρά τα επιθετικά τους υπερόπλα.

Στην τελευταία φάση του 45λεπτου ο Σουλεμανά έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Λαμπόρντ με πλασέ στην κίνηση βρήκε τη γωνία για το 1-0. Στην επανάληψη θα περίμενε κανείς η Παρί να μπει δυνατά, όμως αυτό το έκανε η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό, η οποία με τον Λαμπόρντ αυτή τη φορά δημιουργό, έκανε δύο τα τέρματά της μόλις στο 46’ με τον Ταΐτ (2-0).