Facebook Pixel «Σφαλιάρες» για Τουρκία και Αλβανία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-10-12 22:38:00

«Σφαλιάρες» για Τουρκία και Αλβανία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ήττα εντός έδρας από Ρουμανία και Ισλανδία αντίστοιχα, γνώρισαν οι Τουρκία και Αλβανία.

Στο ματς που είχε τα πολλά γκολ, η Ισλανδία άνοιξε το σκορ μόλις στο 19' με τον Μπιάρνασον, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα ο Τσάνι έφερε το ματς στα ίσια. Το ματς καθυστέρησε να ξεκινήσει στην επανάληψη περίπου 20 λεπτά λόγω έντονης βροχόπτωσης, ωστόσο αυτό δεν επηρέασε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι όντας καλύτεροι με γκολ του Σίγκουρντσον στο 82', πήραν τη μεγάλη νίκη.

Στο άλλο ματς, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Ρουμανία πανηγύρισε ένα μεγάλο «διπλό» μέσα στην Τουρκία με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Γκρόζαβ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

ΤΟΥΡΚΙΑ: Βολκάν, Γκονούλ, Tοπράκ, Καλντιρίμ, Καγια, Άλτιντοπ (61' Ερντίνγκ), Εμρέ (81' Ν.Σαχίν), Αρντά, Τοπάλ, Σαραρέρ (68' Κολάκ), Μπουλούτ.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Ταταρουσανού, Ταμάς, Γκοϊάν, Τσιρίτσες, Ρατ, Μπουρκενού, Γκρόζαβ, Τόριε, Στάνκου (82' Μούτου), Πιντίλι, Μαρικά (79' Τσίπστσιου)

ΑΛΒΑΝΙΑ: Ουικάνι, Μαβράι, Λίλα, Ντάλκου, Τσάνα, Κουκέλι, Μπουλκού (85' Μπογκντάνι), Μέχα (46' Ρόσι), Λικα (75' Σαλίχι), Σαντίκου, Τσάνι.

ΙΣΛΑΝΔΙΑ: Χάλντορσον, Ρ. Σίγκουρντσον, Σέβαρσον, Στάινσον, Σκούλασον, Άρνασον, Φινγκόμπασον, Χάλφρεντσον, Γκούναρσον,, Γκ. Σίγκουρντσον, Γκίσλασον (68' Σέβερσον)