Facebook Pixel Μουντομπάσκετ 2023: Η τελική βαθμολογία στο Μουντομπάσκετ - Η θέση της Εθνικής και οι ομάδες που προκρίθηκαν στην Ολυμπιάδα
| 2023-09-10 19:44:00

Οι Γερμανία ήταν αυτή που κόντρα σε όλα τα προγνωστικά κατάφερε να πάρει το βαρύτιμο τρόπαιο, με την βαθμολογία της διοργάνωσης να κρύβει πολλές... εκπλήξεις.

Μουντομπάσκετ 2023: Παγκόσμια πρωταθλήτρια μπάσκετ είναι από το απόγευμα της Κυριακής (10/9) η Γερμανία που κέρδισε με 83-77 τους Σέρβους στον μεγάλο τελικό και τους Πλάβι να κατακτούν το ασημένιο μετάλλιο, ενώ το χάλκινο το πήρε ο Καναδάς που επικράτησε σε ένα αγώνα... διαφήμιση για το άθλημα των ΗΠΑ, με την Εθνική μας ομάδα να τερματίζει στην 15η θέση και να παίρνει το εισιτήριο για το Προολυμπιακό τουρνουά.