Facebook Pixel Άρσεναλ vs Μάντσεστερ : Ανατροπή και 2 Γκολ στις Καθυστερήσεις!
| 2023-09-03 20:50:00

Η Άρσεναλ "ξέρανε" τη Γιουνάιτεντ - Τρελό φινάλε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις - Χαμός με το VAR! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Άρσεναλ θριάμβευσε στο μεγάλο ντέρμπι της Premier League, επικρατώντας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-1) με ανατροπή και δύο "χτυπήματα" στις καθυστερήσεις.

Φινάλε-θρίλερ στο «Εμιρέιτς», με την Άρσεναλ να παίρνει τεράστια νίκη στις καθυστερήσεις με 3-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο μεγάλο ντέρμπι με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 4ης αγωνιστικής της Premier League.

Τα γκολ των Ράσφορντ και Όντεγκααρντ σε διάστημα δύο λεπτών στο πρώτο ημίχρονο είχαν διαμορφώσει το 1-1 από το 28ο λεπτό και όλα έδειχναν ότι το σκορ αυτό θα έμενε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Ωστόσο, στο έκτο λεπτό του επιπλέον χρόνου, ο Ντέκλαν Ράις, η πιο ακτιβή μεταγραφή στην ιστορία των Λονδρέζων, έβαλε μπροστά την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα και πέντε λεπτά μετά ήρθε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς να «σφραγίσει» το τρίτο «τρίποντο» για τους «κανονιέρηδες».

Κι όλα αυτά ενώ στο 88ο λεπτό η Γιουνάιτεντ είχε πετύχει γκολ με τον 19χρονο Αργεντινό, Αλεχάντρο Γκαρνάτσο, το οποίο τελικά δε μέτρησε μετά την χρήση του VAR (οφσάιντ).