Facebook Pixel Premier League: Συνεχίζει το... κυνήγι της Σίτι η Άρσεναλ - Πέρασε από την έδρα της Έβερτον με Τροσάρ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-17 20:48:00

Premier League: Η είσοδος του Λεάντρο Τροσάρ στο 29ο λεπτό αντί του τραυματία Μαρτινέλι, έμελλε ν΄ αποδειχθεί «γούρικη» για την Άρσεναλ, καθώς με το γκολ του Βέλγου επιθετικού στο 69΄ οι «κανονιέρηδες» έφυγαν με σπουδαίο «διπλό» από το «Γκούντισον Παρκ».

Το 1-0 επί της Έβερτον «σηματοδότησε» την 4η νίκη της ομάδας του Αρτέτα σε 5 ματς (αήττητη με 4-1-0), ενώ αντίθετα για τους «εφοπλιστές» ήταν η 4 ήττα (έχουν μόλις ένα βαθμό).

Οι Λονδρέζοι πέτυχαν γκολ στο 20΄ με τον Μαρτινέλι, το οποίο μετά την εξέταση της φάσης από τον VAR δε μέτρησε, καθώς όπως διαπιστώθηκε ο Βραζιλιάνος επιθετικός σκόραρε από θέση οφσάιντ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μεγάλη ανατροπή στον Ολυμπιακό - Έκπληκτοι ακόμα και οι Αγγελόπουλοι - Το ανακοινώνει ο Μπαρτζώκας!