Facebook Pixel Λούτον - Τότεναμ: Μόνη πρώτη η "αλύγιστη" Τότεναμ του Ποστέκογλου - Νίκησε τη Λούτον με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο! (Vid)
| 2023-10-07 16:53:00

Η Τότεναμ έμεινε με 10 παίκτες από τα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο βρήκε γκολ με τον Βαν Ντε Βεν και έφτασε στη νίκη με 1-0 στην έδρα της Λούτον, ανεβαίνοντας στην κορυφή με ματς περισσότερο.

Η Τότεναμ του Άγγελου Ποστέκογλου συνεχίζει να εντυπωσιάζει και πραγματοποιεί το καλύτερο ξεκίνημα σε σεζόν τις τελευταίες δεκαετίες (από το μακρινό 1961 όταν είχε κατακτήσει το νταμπλ στην Αγγλία), καθώς νίκησε σήμερα στην έδρα της Λούτον με 1-0, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Premier League, και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το εντυπωσιακό για τη μαχητικότητα της ομάδας του Λονδίνου είναι το γεγονός πως πήρε τους τρεις βαθμούς, μολονότι αγωνίστηκε σε ολόκληρο β' μέρος με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπισούμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ολλανδός στόπερ Φαν ντερ Φεν στο 52ο λεπτό.