Facebook Pixel Premier League: Ματσάρα στο Λονδίνο - Φοβερό come-back με δύο γκολ η Άρσεναλ, γλίτωσε την ήττα από Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-21 21:36:00

Η Άρσεναλ έβγαλε αντίδραση και "ξενέρωσε" την Τσέλσι (2-2) με δύο γκολ μετά το 77'!

Premier League: Η Άρσεναλ με δυο γκολ σε επτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας με 2-2 από την έδρα της Τσέλσι για την 9η αγωνιστική στην Αγγλία, στο μεγάλο ντέρμπι του Λονδίνου.

Το 1-0 ο Πάλμερ με πέναλτι, σε χέρι του Σαλιμπά από κεφαλιά του Μούντρικ, στο 15΄ για την Τσέλσι που έκανε καταπληκτικό ανασταλτικά πρώτο μέρος και είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ με Πάλμερ, Γκουστό και Φερνάντες, σε πρώτο ημίχρονο με 7-2 τελικές, 2-0 στην εστία.

Το 2-0 ο Μούντρικ στο 48′ για να μειώσει σε 2-1 ο Ράις στο 77΄από λάθος του τερματοφύλακα Σάντσεθ. Το τελικό 2-2 ο Τροσάρ στο 84′.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αντίπαλοι ΑΕΚ: Η Μπράιτον "λύγισε" από Μάντσεστερ Σίτι - "Αυτοκτονία" Νότιγχαμ με 2 γκολ στο φινάλε (ΒΙΝΤΕΟ)