Facebook Pixel Επιστροφή Χάαλαντ και 3άρα Σίτι - Με ανατροπή και "θρίλερ" η Τότεναμ (Hls)
| 2024-01-31 23:41:00

Επιστροφή Χάαλαντ και 3άρα της Σίτι - Με ανατροπή και "θρίλερ" η Τότεναμ (Highlights)

Ο Νορβηγός γύρισε στα ματς μετά τον τραυματισμό του και η Σίτι δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στη Μπέρνλι (3-1)

Το πιο ενδιαφέρον στοιχείο στη νίκη 3-1 της Μάντσεστερ Σίτι επί της Μπέρνλι, ήταν η επιστροφή του Έρλινγκ Χάαλαντ.

Ο Νορβηγός σούπερ σταρ μπήκε ως αλλαγή μετά από 1,5 μήνα απουσίας, σε ένα ματς που εξελίχθηκε σε περίπατο για τους «Σίτιζενς».

Σχεδόν από το πρώτο 20λεπτο τα πάντα είχαν κριθεί με δύο γκολ του Χούλιαν Άλβαρες και η Σίτι πήρε άνετα τους 3 βαθμούς, σε αυτή την αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής της Premiership.

Πιο δύσκολα και με ανατροπή, η Τότεναμ ξεπέρασε το εμπόδιο της Μπρέντφορντ με 3-2 στο Λονδίνο. Οι Ουντότζι, Τζόνσον και Ριτσάρλισον πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε λιγότεα από 10 λεπτά στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, διαγράφοντας το προβάδισμα (0-1) που είχε δώσει στους φιλοξενούμενους ο Μόπεϊ.

Η Μπρέντφορντ πίεσε και δημιούργησε ευκαιρίες στις καθυστερήσεις, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την έκπληξη.