Facebook Pixel Η Λίβερπουλ διέλυσε την Τσέλσι με 4αρα στο Άνφιλντ! (Highlights)
| 2024-02-01 00:25:00

Η Λίβερπουλ διέλυσε την Τσέλσι με 4αρα στο Άνφιλντ! (Highlights)

Τεράστια νίκη για την ομάδα του Κλοπ στο Άνφιλντ κόντρα στους ''μπλε'' του Λονδίνου.

Η Λίβερπουλ έκανε... σκόνη και θρύψαλα την Τσέλσι και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, επικρατώντας με 4-1!

Στο 23ο λεπτό ο Μπράντλεϊ με φοβερή πάσα βρήκε τον Ζότα, αυτός πέρασε τους πάντες και έγραψε το 1-0, με τον νεαρό να σκοράρει όταν ο Ντίαζ έκλεψε και τον έβγαλε τετ α τετ στο 39' για το 2-0.

Οι κόκκινοι είχαν και δοκάρι με τον Νούνιεζ, όμως ο Σομποζλάι ήταν αυτός που σημείωσε το 3-0 με κεφαλιά... οβίδα μετά από γύρισμα του Μπράντλεϊ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 71ο λεπτό με τον Ενκουκού, αλλά ο Ντίαζ στο 79' διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για έναν άνετο θρίαμβο της Λίβερπουλ!

Δείτε τα στιγμιότυπα στην κορυφή του κειμένου!