Facebook Pixel Premier League: Νίκη για Γουλβς, ''γκέλα'' Σέφιλντ και βαθμός για Λούτον
| 2024-03-09 19:30:00

''Φούλαρε'' για 8άδα η Γουλβς, γκέλα Σέφιλντ και ''λύτρωση'' στο τέλος για Λούτον! (Hls)

Η Γουλβς επικράτησε της Φούλαμ, ενώ Κρίσταλ Πάλας και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δεν κατάφεραν να πάρουν σημαντικές νίκες.

Η Γουλβς επικράτησε δύσκολα σήμερα στο «Μολινό» με 2-1 της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Premier League, και συνεχίζει να ελπίζει σε μια θέση στα ευρωπαϊκά κύπελλα την επόμενη σεζόν.

Στο μεταξύ, η Μπόρνμουθ είχε ως μοιραίο παίκτη τον πρώτο σκόρερ της, Ντομινίκ Σολάνκε, ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι (15'), ακυρώθηκε γκολ του από το VAR (67΄), και έτσι δεν μπόρεσε να νικήσει στο γήπεδο της τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-2), η οποία κάνει την ύστατη προσπάθεια για ν' αποφύγει τον υποβιβασμό. Τέλος η Λούτον με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το βαθμό της ισοπαλίας μέσα στο Λονδίνο από την Κρίσταλ Πάλας (1-1)

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ